املاک غزال
خانه / مشارکت در ساخت / مشارکت در ساخت بنای کلنگی در محمودآباد

مشارکت در ساخت بنای کلنگی در محمودآباد

مشارکت در ساخت، یکی از مواردی است که صاحب ملک کلنگی، برای خانه دار شدن و یا نوساز کردن خانه قدیمی خود می تواند انجام دهد. در زیر به ارائه توضیحاتی مختصر، در این زمینه می پردازیم. 

مشارکت در ساخت بنای کلنگی در محمودآباد

مزایا و معایب مشارکت در ساخت

مزایا و معایب مشارکت در ساختمزایای مشارکت در ساخت به مراتب بیشتر از معایب آن می باشد اما این اصلا دلیل خوبی برای ساده انگاری در مورد این موضوع نیست و باید با دقت به تک تک موضوعات مهم در این زمینه فکر کرد و با مشورت افراد دارای تخصص در این حوزه، اقدام به فعالیت کرد. 
اگر شما ملک کلنگی و غیر قابل استفاده ای دارید و پول بازسازی و ساخت مجدد آن را ندارید. می توانید به وسیله مشارکت در ساخت، به این مهم دست پیدا کنید. با انجام این کار شما صاحب چند واحد نوساز می شوید که علاوه بر افزایش سرمایه، باعث آسایش و راحتی شما و خانواده می شود. 
خانه های قدیمی معمولا داری بافت و تاسیسات فرسوده ای هستند که هر لحظه امکان خرابی و ایجاد دردسر را دارند. شما با مشارکت در ساخت، به راحتی می توانید از این موضوعات جلوگیری کنید. 
در مورد معایب آن نیز باید بگویم که میزان این عیب ها تا حدود زیادی به قرار داد منعقد شده بین طرفین بستگی دارد. در بعضی مواقع سازنده وظایف خود را آن طوری که باید، انجام نمی دهد و به عنوان مثال از مصالح و ابزار بی کیفیت و ناکار آمد استفاده می کند. اکثر مشکلات مربوط به این نوع همکاری، مربوط به دعواهای حقوقی بین مالک و سازنده است. 
لذا توصیه می شود قبل از انجام این کار، حتما با فرد با تجربه ای مشورت نماید. 

مهم‌ترین نکات در قرارداد مشارکت در ساخت چیست؟

  • نکات مهم در قرارداد مشارکت در ساخت بسیار است. به هیچ عنوان به کسی اطمینان نکنید. 
  • در زمینه انتخاب سازنده و امضای قرارداد، حتما با افراد خبره و با تجربه مشورت کنید. 
  • به منظور بستن قرارداد مشارکت حتما با یک وکیل حقوقی مشورت کنید و در زمینه تنظیم قرارداد، از او کمک بخواهید. 
  • توجه داشته باشید که تمامی هزینه های جاری ساخت، بر عهده شخص سازنده است و شما وجه اضافی نباید پرداخت کنید. 
  • از افراد و کارشناسان با تجربه در زمینه ساخت استفاده کنید. 
  • از امضای قراردادهایی که نکات آن سر در نمی آورید جدا اجتناب کنید. 

موارد ذکر شده بالا تنها چند نکته کوچک در این زمینه هستند. مسلما برای شروع کار مشارکت در ساخت، نیاز به تحقیق و گرفتن مشاوره بیشتر از افراد واجد شرایط است. 

هزینه بستن قرداد مشارکت در ساخت بر عهده چه کسی است؟

هزینه بستن قرداد مشارکت در ساخت بر عهده چه کسی است؟هزینه قرارداد مشارکت در ساخت و تمامی هزینه های ساخت و اداری آن به عهده سازنده می باشد. البته خیل عظیمی از این نکات به توافق طرفین بستگی دارد اما به طور مرسوم و بدون توافق، پرداخت هزینه های فوق با سازنده می باشد. 
در ابتدای قرارداد، طرفین معامله باید کاملا معرفی بشوند و از آورده هرکدام از طرفین در این سرمایه گذاری، به طور دقیق و کامل یاد شود. از نکات مهم دیگر که باید در قرارداد مذکور از آن یاد شود، نسبت سهم مالک و سازنده است تا از هر گونه اختلاف نظر بعدی جلوگیری به عمل آید. 
یکی دیگر از موارد مهمی که باید به آن توجه شود تاریخ شروع پروژه و مدت زمان احتمالی انجام آن است. این بند از قرارداد، یکی از مهمترین بند ها برای تعیین ضرب الاجل برای ساخت و اتمام پروژه است. 
تعهد و وظایف طرفین باید به خوبی و روشنی مشخص شده باشد و همچنین روشن گردد که در صورت عدم تعهد طرفین، چه اقداماتی باید صورت بگیرد. به عنوان مثال در صورت عدم اتمام پروژه در زمان سررسید، می توان جریمه هایی را برای سازنده در نظر گرفت. 
در آخر باز هم یادآوری می کنم که در صورت نداشتن تجربه و تخصص در این زمینه، حتما قبل از اقدام به شروع، از افراد متخصص مشورت بگیرید. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
قلندری - حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113253247
شماره موبایل: 09199657762
کانال تلگرام: ghazalviila@
اینستاگرام: Vilasazan_ghazal
پست الکترونیکی: Hoseynighazal98@gmail.com

پاسخی بگذارید